Šťastné a Veselé Vánoce I.

24. prosince 2009 v 12:24
Mini Vánoční komix o tom, že Vánoce můžou být nejkrásnějším dnem v roce, ale také nemusí ( Šťasné a Veselé Vánoce II. )


Bylo Vánoční ráno, malá Lily zrovna vstala a podívala se do okna. Venku padal sníh, Lily ho chvíli fascinovaně pozorovala a pak si vzpomněla. Dneska jsou přece Vánoce, dneska dostane dárky, kvůli kterým byla celý rok hodná. Na nic nečekla a rozběhla se podívat, jestli už jsou pod stromečkem dárky od Ježíška.

Samozřejmě, že byly. Lily na nic nečekela a bežela ke stromečku, snad by i ty dárky rozbalila, kdyby jí to táta nezatrhl. ,, Lily, co to tam děláš ? Dárečky si rozbalíš až večer. Teď se budem dívat na televizi." Lily si zklamaně sedla na pohovku k tátovi, který si ji něžně přitáhl k sobě. No dárky počkají, pomyslela si mála Lily, hlavně že je tu teď táta po dlouhé době se mnou. Lilyin táta totiž často pracuje v zahraničí a málokdy bývá doma. Kolem třetí hodiny se rozhodli, že půjdou ven.


Lily se rozhodla, že si svého tatínka pořádně užije. Snažila se být co nejhodnější, protože si myslela, že když bude hodná, zůstane už doma napořád. Usmívala se něj a pevně doufala, že to na něj zapůsobí. Už se stmívalo, když uslyšleli, jak je Lilyina máma Beáta volá.

,, Hej, vy dva tam. Běžte se ustrojit za chvíli bude hotová večeře." Když Lily uslyšela slovo večeře, přestala přemýšlet a rychle bežela do svého pokoje, aby se převlékla a učesala. Měla takový hlad ! Přemýšlela jaké si má vzít šaty. Jestli si má vzít ty kanárkově žluté anebo ty fialové od dědečka. Nakonec se rozhodla pro šaty, které jí minulý měsíc přivezl táta z Německa.

Za půl hodiny všichni usedli ke stolu, připili si na zdraví - rodiče šampaňským, Lily dětským šampusem, přece jí jenom bylo teprve 7. Pak si popřáli Šťastné a Veselé Vánoce a dali se do jídla. Kapr i bramborý salát chutnal výborně. A pak už nastal čas rozbalit dárky.

Lily, která se na tento okamžik těsila celý den, byla u stromečku jako první a hned se pustila do rozbalování. Pod stomečkem našla: Knížku o vílách od babičky, šaty z Milána, náhrdelník z Paříže od tatínka a ještě nějaké plyšáky od mámy. Lily byla z dárků nadšená a ještě víc šťastná byla z toho, že je s nima táta.

V 1.díle dopadly Vánoce Šťastně a Vesele, ale v 2.díle se přesvědčíte, že to tak dopadnout vždycky nemusí.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 sims-natka | Web | 31. prosince 2009 v 9:09 | Reagovat

suprrrrr!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama