Srpen 2008Oblečení pro dospělé simky

29. srpna 2008 v 12:48 Oblečení
kliknutím na jednotlivý obrázek simky to stáhnete(Je jich havec klikni na cč)

2.část dojmů z The Sims 3

6. srpna 2008 v 14:42 Sims 3 Info

Exkluzivní dojmy ze Sims 3 # část 2

Podrobněji o editoru simů... V první části dojmů jsme se věnovali obecným rysům, novým herním možnostem a nové koncepci sousedství. Nyní se zaměříme na editor tvorby simů a stavební mód. Právě tyto oblasti doznají v třetím díle celou řadu dílčích změn, některé z nich nám tvůrci předvedli v podrobných prezentacích.
Samotný editor, byť nám byl předváděn v provizorním uživatelském rozhraní (ostatně jako většina UI, kromě panelu v režimu hry), zaznamenal řadu drobných změn, které ocení zejména fanoušci série. Pominu-li fakt, že simíci nyní vypadají realističtěji (vyhlazenější rysy v obličeji a v neposlední řadě skutečnější oči), tak je zde k dispozici celá řada podrobnějších nastavení než kdy předtím. Pokud se rozhodnete nevyužít předpřipravených presetů se základními tvary, můžete si jednotlivé části vymodelovat nastavením všelijakých parametrů. Různá posouvátka a nastavovátka doplňuje vyvedená grafická ilustrace. Jde víceméně o vychytanější systém známý ze Sims 2. Naprostou novinkou jsou ale barevné palety, nebudete již omezováni na několik základních barev, k dispozici vám bude RGB a HSV paleta pro výběr libovolného odstínu.
To využijete zejména při nastavování barvy vlasů. A teď se podržte... nastavit budete moci nejen celkovou barvu, ale rovnou více barev jednotlivých vlasových textur. V praxi to vypadá tak, že nastavíte například červené vlasy s tmavším odstínem u konečků a se světlými podélnými pruhy. Také vám bude umožněno uložit si své oblíbené nastavení. Paletu barev využijete také při výběru odstínu barvy očí. Následně nám byla předvedena úprava těla. Jistě víte, že ve třetím díle se budou pohybovat simové různých tělesných proporcí... nastavení probíhá pomocí dvou posuvníků, z nichž jeden určuje tloušťku a druhý svalnatost. Se zvyšujícím se stářím počítejte také s přítomností vrásek.
Vedle klasických oblečků se můžete těšit na celou řadu různých doplňků. Šperky jako prstýnky, naušnice, náramky a nově i rukavice, které se hodí třeba ke společenskému obleku. Další novinkou, kterou jak nám producent Ben Bell prozradil si "vydupala" jeho snoubenka - jsou boty. Ne snad, že by předtím simové chodili bosí, ale teprve nyní dostanete šanci vyhrát si při jejich tvorbě i s tímto detailem. Mimochodem zahlédli jsme i ikonku ponožek, ale předvedeny nám byly pouze dlouhé punčochy.
Byť většina uživatelského rozhraní nebyla graficky vyladěná, tak hlavní ovládací panel působil finálním dojmem. Základní tvar a funkčnost je sice na první pohled stejná, ale změn je tu na druhý pohled více než tmavší modrý odstín. Některé funkce totiž byly vyčleněny a dostaly na obrazovce své vlastní místo. Třeba ovládání rychlosti hry najdete v levém horním rohu a přehledy zaměstnání, dovedností atd. mají svou pozici v protějším dolním rohu. Novinkou v této souvislosti je také možnost nastavovat délku některých činností přímo ve "frontě úkolů". Jednoduše chytnete za posuvník a zkrátíte délku spánku třeba na polovinu.
Záhadnou ikonkou, která se prolínala snad všemi částmi editoru byla ikonka malířské palety se štětcem. Dotazy směřující tímto směrem nám bohužel zůstaly nezodpovězeny, nicméně osobně bych si tipnul na nějakou novou featurku, která umožní snadné a rychlé úpravy textur přímo z editoru. No, nechme se překvapit co nám v budoucnu o této tajemné věci tvůrci prozradí.
Co se týká psychických osobnostních rysů každého sima, tak právě v této oblasti jsou změny oproti druhému dílu velmi radikální. Nenajdete tu žádné zvěrokruhy a aspiraci určující osobnost, ale zcela nový systém vlastností nazvaný "trails". Konkrétně jich nyní je okolo 75 a najdete tu takové přídomky pro vaši osobnost jako - dábel, génius, looser nebo třeba počítačový čaroděj. Výběr je široký a každá charakterová vlastnost má hned v editoru svou povedenou animaci. Některé možnosti se pochopitelně vylužují, příkladem budiž sim s lehkým spaním. Takový sim evidentně nemůže být zároveň spáčem. Každému dospělému jedinci zvolíte 5 těchto rysů, teenagerům 4 a batolatům/dětem 3.
Osobnost každého sima nakonec podtrhnete výběrem jeho oblíbené barvy a hudebního žánru. To se pak při hře projeví na jeho vkusu. Třešničkou na dortu potom bude výběr hlasu (tři alternativy) s možností nastavit jeho výšku (pitch). Takže toužili jste vždy po pištící excentrické postavičce? Nyní vám již nic nebude stát v cestě.

//

Dojmy z The Sims 3-1 část

6. srpna 2008 v 14:40 Sims 3 Info
Určitě vás zajímají naše dojmy a postřehy z prezentací jednotlivých částí The Sims 3. V první části se zaměříme na sousedství a gameplay novinky, tedy věci ovlivňující každodenní život simíků. V druhé části se koncem týdne dočtete o editoru tvorby simů a stavebním módu.
Hned úvodem je třeba poznamenat, že hra ještě není zdaleka kompletní a mnohé věci mohou do vydání prodělat určité změny. Ostatně, předváděná verze nebyla ješte ani v alpha stadiu a nesla označení 0.227.0.27 :). Například úvodní menu a většina uživatelského rozhraní bylo v provizorním designu. Mnoho dotazů také tvůrci odráželi do kouta s tím, že o tom ještě nemohou mluvit. Nicméně i přesto jsme toho viděli a také se dozvěděli spoustu zajímavého.
První věcí, která nás po spuštění uvítala bylo nové svobodné sousedství. Představte si sousedství z dvojky v méně pastelových barvách, více realistické, ovšem naštěstí stále neztrácející své ojedinělé kouzlo. Nejen pohyb simíků je naprosto svobodný, také vy, jakožto hráč, můžete libovolně poletovat kamerou nad ulicemi. Vše je bez načítání. Představte si, že koukáte na sousedství a jen si nascrollujete přímo nad dům svých simů - a rovnou hrajete. Sousedství je opravdu nádherné, jeho atmosféru dotváří rozmanitý terén a reálná krajina horizontu (už žádné červí díry na konci pozemku). Rozloha je víceméně srovnatelná se sousedstvími z předchozích dílů a vše si pochopitelně můžete libovolně přetvářet.
Vedle klasických obytných budov tu najdete také několik speciálních jako například restauraci, městskou radnici nebo třeba výzkumné vědecké centrum. Tyto objekty mají ve hře speciální roli. Bylo nám například předvedeno jak si kliknutím na budovu zajistit zaměstnání. Nově budete moci ovlivňovat výkonnost simů v zaměstnání. Můžete si vybrat jak bude váš svěřenec trávit pracovní čas od "pracovat tvrdě" přes "setkat se se spolupracovníky" až po specifické úkoly jako například "udělat nezávislý experiment". Neobvyklé prý nebudou ani různé pracovní výzvy jako nasbírat při rybolovu deset druhů ryb a donést je zaměstnavateli. Nemusím asi zdůrazňovat, že povýšení na sebe při úspěšném plnění úkolů zřejmě nenechá příliš dlouho čekat.
Byť většina uživatelského rozhraní nebyla graficky vyladěná, tak hlavní ovládací panel působil finálním dojmem. Základní tvar a funkčnost je sice na první pohled stejná, ale změn je tu na druhý pohled více než tmavější modrý odstín. Některé funkce totiž byly vyčleněny a dostaly na obrazovce své vlastní místo. Třeba ovládání rychlosti hry najdete v levém horním rohu a přehledy zaměstnání, dovedností atd. mají svou pozici v protějším dolním rohu. Novinkou v této souvislosti je také možnost nastavovat délku některých činností přímo ve "frontě úkolů". Jednoduše chytnete za posuvník a zkrátíte délku spánku třeba na polovinu.
Základní potřeby simů byly zredukovány pouze na spánek, jídlo, zábavu a hygienu. To ovšem neznamená, že ostatní podněty nebudou vaše postavičky nikterak ovlivňovat. Aktuální události ovlivňující život simů uvidíte prostřednictvím tzv. "mood lets", tedy systému reflektující aktuální náladu a pocit sima. Tento systém spolu s potřebami pak utvoří celkovou náladu zobrazující se v "mood bar" ukazateli. Čas od času také obdržíte nějakou výzvu (opportunities), což je víceméně obdoba přání a obav z druhého dílu. Tyto úkoly se objevují v bublině nad ikonkou označené postavičky a můžete se rozhodnout které zařadíte do svého "to do listu" a které naopak nikoliv.
Třetí simové to nebudou mít vůbec lehké... Tvůrci sázejí na zachování fungujícího konceptu, který se snaží lépe vybalancovat a co nejvíce zatraktivnit. Pro fanoušky chystají spoustu vylepšení, která se projeví zejména v režimu výstavby a tvorby simů. Nejvíce na nás zapůsobilo zmíněné svobodné sousedství, které vypadá opravdu pěkně. Také se tu objeví možná některé herní vlastnosti z předešlých datadisků - například stoprocentně budou v základní hře auta. Co se týká hardwareových požadavků, tak se tvůrci snaží udělat hru přístupnou co nejvíce hráčům, takže nároky by neměly být enormě vyšší oproti Sims 2. Více u druhé části preview za pár dní.

Inofrmace o sims 3

6. srpna 2008 v 14:38 Sims 3 Info
Jeste pred samotnym obsahlym clankem a reportazi z pobytu v EA Redwood City jsem pro vas pripravil soupis nekolika poznatku. Obsahle dojmy cekejte az v samotnem clanku.
  • Svobodny pohyb sousedstvim, zadne nacitani, jen priblizite kameru na pozadovany dum.
  • Moznost umistovat libovolne objekty - tzn. 360 stupnova rotace, umisteni mimo grid (ctercovou mrizku)
  • Potreby zredukovany na 4 - hygiena, zabava, spanek a hlad.
  • HW naroky nebudou prilis vysoke, tvurci se snazi hru udelat pristupnou co nejvetsimu mnozstvi hracu.
  • Velikost sousedstvi je limitovana, sousedstvi zatim nema nazev a zatim nebylo zodpovezeno, zda bude mozne tvorit sousedstvi vlastni.
  • Budou boty a rukavice, dokonce i puncochy.

Nášup obrázků z života v bytě

6. srpna 2008 v 14:32 TS2 Život v bytě
Po delší době jsme doplnili nové obrázky ze Života v bytě do naší galerie. Konkrétně jde o patnáct kousků pocházejících z oficiálních komiksů představující příběhy různých spolubydlících. V souvislosti s Apartment Life jsme vám nabídli náš tradičně vyčerpávající přísun informací a materiálů. Ostatně k dispozici vám je archiv starších novinek, video-upoutávka, obrázek českého balení ve vysokém rozlišení nebo třeba také informace o Apartment Pets, speciální verzi pro DSko. Určitě si také nenechte ujít naše vyčerpávající dvoudílné preview - první a druhá část. Datadisk vychází již koncem srpna.

Trailer k apartment live

6. srpna 2008 v 14:25 TS2 Život v bytě
Byla jsem se podívat co je nového na thesims2.cz a našla jsem tam trailer k životu v bytě tak sem si řekla že by bylo dobrý to tady dát je to hodnšě zajíímawý nejwíc dobré je že prostě simík spí či co a vedle si dělaj dýzu tak jim zabouchá na stěnu je to fakt super:)Doporučuju se na ten trailer mrknout