Červenec 2008

Nevím jestli bude pokračováíá komixu Šťastná ale další budou na 100 proce

19. července 2008 v 13:09 Novinky
Ahojky lidičky!Dostala sem za výzo TS2 Volný čas ale jenže jaksi nám to nejde spustiit a když smeto odinstalovali tak se smazaly uložene pozice:-(Proto nevím jestli bude pokračování protože nevím jestli se mi Lenku podaří vytvořit úplně stejnou:-(ale pokusm se:-)No k dalším komixům ty bduou:)

Čtyři obrázky ze trojky

19. července 2008 v 12:37 Sims 3 obrázky
Další čtveřice obrázků, jež se původně objevila na oficiálních stránkách, z nichž byla následně stažena. Všimnout si na obrázcích můžete pikniku v přírodě, pozorování hvězd, návštěvy venkovní restaurace či koupání v bazénu. Prohlédnout si je můžete díky kolegům ze SimTimes.


Trailer k The Sims 2

3. července 2008 v 15:54 The Sims 2
No koukla sem na něco na youtube a našla sem trailer k The Sims 2 je to celkem zajímavé každý sice tuhle hru zná ale za kouknutí to stojí:)

Simácky videoklip od Datarocku

3. července 2008 v 15:43 TS2 Volný čas
Oficiální stránky hry nedávno zveřejnily další z oficiálních videí, tentokrát se jedná o povedený Simí videoklip kapely Datarock, jejíž píseň "Fa-Fa-Fa" zaznívá na vlnách jedné z nových rádiových stanic v datadisku Volný čas. Kromě videa je také k dispozici jednak zajímavý rozhovor o tom, jak videoklip vznikal, ale také interview se samotnou kapelou Datarock. V něm se mj. dozvíte, že písně této skupiny můžete slyšet i v několika dalších hrách, jako například FIFA 08.


Apartment pets

3. července 2008 v 15:37 TS2 Život v bytě
V souvislosti se včerejším oznámením osmého datadisku Život v bytě (Apartment Life) jsme se dozvědeli také konkrétnější informace o Apartment Pets. A co, že to titul určený pouze pro populární handheld Nintendo DS nabídne svým hráčům?
V novém příběhu na Nintendu DS se Simíci přestěhují do bytu. Jejich úkolem bude pečovat o různé domácí mazlíčky, mj. roztomilé kočičky a pejsky, plazící se hady, křečky, pestrobarevné ptáky a něžné králíčky. Zvířátkům se musí dostat patřičného zacházení, aby zůstala veselá, zdravá a dobře vypadala. Vydělané simoleony pak Simíci mohou investovat do vybavení perfektního bytu nebo za ně nakupovat zvířecí doplňky, jako kloboučky, botičky a hračky. Hráči mohou využívat dotykovou obrazovku Nintenda DS a stylusu k hraní zábavných miniher a odemykat nové předměty jak pro Simíky, tak i pro jejich domácí mazlíčky. V jedné z miniher mohou dokonce přimět tancovat hada pískáním do mikrofonu Nintenda DS, který poslouží jako hudební nástroj. [více na webu EA]


Prewiew 2

3. července 2008 v 15:32 TS2 Život v bytě
V prvním díle našeho obsáhlého preview jsme se seznámili s novými stavebními prvky a popsali jsme si, jak bude vypadat život našich Simíků v bytovém domě. Dnes se společně vydáme na výlet do nového sousedství Belladonna Cove, řekneme si něco o nových interakcích mezi vašimi Simíky a ostatními obyvateli městečka, a v neposlední řadě se podíváme na zoubek mocným čarodějnicím, prohánějícím se ulicemi na létajících košťatech. Zapněte si pásy, protože naše exkurze do tajů očekávaného datadisku Apartment Life právě pokračuje!
Seznamte se se svými sousedy
Je zřejmé, že všechny tyto nové možnosti ovlivní i komunikaci a vztahy mezi našimi Simíky. Sousedé se spolu budou potkávat skoro každý den, takže by bylo přinejmenším podivné, kdyby se nějak víc nedali dohromady. Samozřejmě to půjde i naopak, zatímco s tou mladou usměvavou Simkou odvedle se sblížíte rychle a rádi, zapšklá popelnice mlátící smetákem do stropu pokaždé, když si pustíte trochu víc nahlas hudbu, si vaši oblibu nejspíš hned tak nezíská. Až se do bytovky přistěhujete, Obyvatelé sousedních bytů vás přijdou vřele uvítat v novém domově a kdo ví, možná vám dokonce přinesou nějaký ten malý dáreček jako na přivítání v sousedství.
Sousední Simíci budou reagovat na každou vaší akci. Jak už jsme zmínili, hlasitou hudbu v jednu v noci určitě neocení. Pokud se však budete projevovat jako klidní a spořádaní sousedé, budete platit všechny složenky, dodržovat úklidové služby a občas třeba zajdete i na kávu k ostatním, budou se k vám také chovat mile a přátelsky. Bydlet v bytovém domě přináší také výhody co se týče kariéry - přátele nutné pro povýšení máte hned ve vedlejším bytě, takže alespoň zezačátku nemusíte dennodenně hlídkovat před domem, zdali náhodou někdo zrovna nepůjde okolo. Vaši popularitu v domě a nejen tam bude zaznamenávat nový ukazatel reputace. Zezačátku bude ručička směřovat na neutrální pověst, jak se bude posouvat dál ovlivníte už jen vy sami. Stanete se hvězdou domu oblíbenou u všech, která obšťastňuje a je obšťastňována dárky, nebo mrzoutem, kolem jehož dveří všichni Simíci z okolí procházejí po špičkách?
O nové možnosti zábavy nebudou ochuzeni ani ti Simíci, kteří stále preferují klid rodinného krbu ve své vilce. Tentokrát tvůrci nezapomněli ani na nejmenší Simí novorozeňata, pro které jsou už připravené nové zajímavé hračky rozvíjející kreativitu Simíků již v útlém věku, jako je kolotoč s chrastítky a další. Nově si spolu můžou hrát i malá batolátka a školáci teď mohou dovádět s kamarády na dětském hřišti, kde jsou pro ně plně k dispozici prolézačky, kolotoče, skluzavka a v neposlední řadě i nové houpačky v podobě lam a dalších roztomilých zvířátek na pružinách. Starší výrostci, kteří už skotačení na hřišti neholdují, se mohou zabavit pozorováním mraků a hvězd i ve dvou a s tím ruku v ruce přicházejí i další skvělé interakce. Společné polehávání dvou mladistvých na vlhké trávě se totiž může velmi rychle změnit v romantické mazlení, které kromě akutního zápalu plic může vyústit až v rozkvět velké lásky, jež přetrvá navěky.
Jestli však vašim Simíkům ani všechny tyto nové možnosti nestačí, protože mají spíš uměleckou duši, je na čase vyrazit na některý z obecních pozemků naučit se tam break dance, nebo předvést svůj pěvecký či recitační talent u veřejného mikrofonu. Lze tak před zraky kolemjdoucích Simíků přednášet básně, zpívat staré trampské, ale i soudobé písně, nebo prostě jen převyprávět nějakou vtipnou příhodu. A když už budete na veřejném prostranství, nesmíte se zapomenout podívat po některé z fantastických živých soch a potěšit jí hrstí Simoleonů, vhozených do klobouku, čirou náhodou stojícího opodál. Jelikož se ale i ve světě Simíků najde pár stydlivých samotářských duší, které ve stísněném panelákovém bytě zoufale touží němé tváři, jsou k dispozici ke koupi i malí roztomilí pejsci, a to i pro ty co nevlastní datadisk Pets. Své přátele na sebe budete moci upozornit jedním z nových gest a pozdravů, kterým porozumí jen vybraná skupinka zasvěcených Simíků. Potřesete jim rukou, vlepíte polibek na obě tváře, nebo dáte přednost teplému medvědímu objetí?
Pokud vaši Simíci prahnou po studiu a nových vědomostech, které by mohli vtěsnat do své hlavy, je načase doplnit prázdná místa v jejich domácí knihovně. Zkuste třeba zajímavou publikaci o hašení požárů, v níž se Simík naučí, jak rychleji a efektivněji zlikvidovat jak menší nehodu v kuchyni, tak velký požár způsobený nešťastným pádem pochodně na plynové světelné panely na podlaze diskotéky. Nebo si chcete radši pořádně pročíst příručku o sebeovládání, která vám pomůže zvládnout hněv? Či snad toužíte zjistit, jak se stát co nejšťastnějším na delší dobu, nebo jak efektivněji cvičit? A pokud se vám třeba náhodou nevyvede první kontakt se spolubydlícími, i s řešením tohoto problému vám může pomoci jedna z nových zajímavých knih.
Očarujte své nepřátele
Spousta našich Simíků si určitě už někdy posteskla po troše magických tajemství v sousedství. To se ale nyní od základů změní! Do vašeho městečka už se chystají vtrhnout čarodějnice se všemi schopnostmi a mocí, kterou by taková správná čarodějka měla mít. Simští čarodějové a čarodějnice se mohou prolétnout po městě na starém, avšak dobře sloužícím koštěti, míchat nejrůznější kouzelné lektvary, seslat na na nic netušící nekouzelnické obyvatele městečka mocné čáry, které jim mohou pomoci při práci nebo je ztrapní před sousedy. Kouzelničtí Simíci si můžou a sbírat vyrábět všemožné magické amulety a udělat ze svého starého domu to pravé hnízdo magie. Každá čarodějnice samozřejmě získá přístup na tajný kouzelnický pozemek, kde se scházejí všechny stejným směrem smýšlející čarodějnice z širého okolí, takže si tam budou moci vyměnit tipy s ostatními, nebo si jen tak pokecat o okultních vědách. Čarodějnická hnízda bude ale také nutné bránit před čarodějkami opačného přesvědčení, které se budou všemožně snažit na vaše tajné útočiště proniknout a nadělat tam pořádnou neplechu.
V ulicích našeho městečka se Simíci budou moci setkat se čtyřmi druhy různě smýšlejících čarodějnic a čarodějníků. Budeme tam moci najít čarodějky hodné, neutrální, ale i zlé, či dokonce ďábelské. Každá z nich má vlastní kouzla, magické talismany a lektvary. Odlišují se však nejen kozly, ale i specifickým vzhledem, podle kterého náladu čarodějnice zaručeně poznáte. Tak například ty hodné nejraději nosí bílý oděv a jsou našim Simíkům většinou skvělými sousedy a pomocníky, jelikož svými kouzly jim mohou usnadnit práci. Pokud například dojde jídlo a nějaký Simík v okolí dostane hlad, jsou schopny vyčarovat talířek s lahodným pokrmem a servírovat ho do doby, než se obnobí zásoby v ledničce. Jsou také známé tím, že kolem sebe šíří dobrou náladu a dokonce mohou zvrátit i smrt. Do šedých šatů oblečené kouzelníky a čarodějky, si Simíci raději nechtějí příliš rozházet, protože jim sice mohou pomoci, ale dokáží také velmi znepříjemnit život. Pokud se Simíci nechtějí dřít v posilovně nebo držet přísné diety, avšak přesto si udržet štíhlou linii, mohou spřízněnou neutrální čarodějku poprosit o kouzlo, které pro ni bude jistě hračka. Když se ale neutrální čarodějnice rozzuří, může vašeho Simíka nechat pobíhat po ulici a kdákat jako kuře, čímž jistě vzbudí zájem sousedů a o jeho záchvatu kvokání se bude v domě ještě dlouho vyprávět. Zlé čarodějnice se odívají černě a ty nejstrašnější, ďábelské, k tomu mají ještě zelenou pokožku, a už tím by měly budit respekt všech Simíků v sousedství. Oba tyto typy jsou pro Simíky velice nebezpečné, protože když mají chuť se mstít, tak se mstí pořádně a mohou vašim nebohým Simíkům jejich útulný byteček třeba celý podpálit hrozivými ohnivými koulemi, aby z něj následně zbyla jen doutnající hromádka popela. Dávejte si proto velký pozor, abyste si to s nějakým zlým kouzelníkem nerozházeli, protože byste toho později mohli pořádně litovat!
K vyčarování kouzla je třeba nejrůznějších přísad, jejichž seznam požadovaný počet si najdete na stránkách staré kouzelnické knihy, jež patří do povinné výbavy každé správné čarodějky. Mezi tajuplné ingredience patří například roztomilé psí ocásky, tajemný magický prášek, lahvička dračích slz, vykulené čolčí oči, výtažek z hada, zkrystalizované měsíční paprsky, sluneční kameny, světelná tresť a tak podobně. Pokud chcete dodat svému obydlí skutečně magickou atmosféru, můžete všechny tyto přísady vystavit na nové stylové poličky, taková zaprášená lahvička s neznámým světélkujícím obsahem určitě udělá na vaše návštěvy dojem. Dalším bodem na seznamu povinné výbavičky je omlácený kotlík, který vám pomůže s namícháním jednoduchých i těch složitějších lektvarů a přísad. Pokud se na míchání necítíte, můžete dát přednost nakoupení důležitého proviantu od jiné čarodějky, případně v obchůdku na tajuplném skrytém pozemku. Celkem mají čarodějky a kouzelníci k dispozici třicet kouzel, z nichž každé každé má vliv na náladu a přesvědčení čarodějky. Když například zlá černokněžnice vyrobí Vlnu pohody, může se díky tomu polepšit a stát se čarodějkou dobrou.
Každá správná čarodějka musí ze svého domku nebo bytu vybudovat pořádné kouzelnické sídlo. A jaké je tedy kompletní vybavení každého čarodějného příbytku, nebo alespoň kůlny na zahradě, kde budou vaši Simí kouzelníci řádit a zdokonalovat své dovednosti? Každý typ čarodějnice má svůj vlastní trůn, na kterém si bude připadat jako opravdová vládkyně svého čarodějného království. Dále je jí k vybavení doupěte k dispozici trojice světel, přičemž ty pro zlé kouzelníky vydávají opravdu zlověstnou záři. Ty pro hodné čarodějky vyzařují naopak zářivé světlo, při jehož svitu kterém se každý Simík bude cítit skvěle. Další neodmyslitelnou věcí, kterou musí každý kouzly nadaný Simík vlastnit, je již zmiňovaná starobylá kniha kouzel, ve které se můžete dočíst, jaká kouzla ovládáte, co si můžete namíchat ve vašem kotlíku a jaký magický talisman dokážete vyrobit vyrobit. V knize také zjistíte, na jaké úrovni jsou vaše kouzelnické schopnosti a jestli jste milá čarodějka nebo spíš zlá a krutá černokněžnice.
A pro aktivní a sportovně nadané čarodějky je tady speciální třešnička na dortu. Pokud si do domácnosti navíc zakoupíte koště, určitě s ním půjde dělat i něco jiného než jen prachobyčejně zametat smetí na zápraží před domem. Tak přízemní činnosti snad přenecháte těm obyčejným Simíkům, že? Správná zákeřná čarodějnice přece musí poletovat na stylovém dopravním prostředku. Kvalitní létající košťátko z pružných březových proutků vás rychle, pohodlně a levně dopraví na kterýkoli obecní pozemek. Tedy pokud si nekoupíte nějaký šmejd, samozřejmě…
Prozkoumejte nové sousedství
Již se stalo téměř tradicí, že s novým Simáckým datadiskem se můžeme těšit na nové sousedství a příběhy Simíků, kteří ho obývají. Ani blížící se Život v bytech nebude v tomto ohledu výjimkou. Do hry vstupuje klidné předměstí Belladonna Cove. Pokud vás sem vaše Simí kroky zavedou, prvním výrazným bodem, který vás nejspíš na první pohled zaujme, je obrovská kamenná socha známé sympatické Simky s třpytivým platinovým diamantem v ruce. Můžete zkusit hádat o koho se jedná, jako vodítko poslouží třeba již samotný název městečka. Kromě sochy najdete v Belladona Cove spoustu dalších zajímavých míst a obecních pozemků, kde můžete strávit svůj volný čas, jako je například místní knihovna, obchůdek s potravinami a mnoho parčíků, oblíbených míst odpočinku různorodých společenských vrstev. A toužíte-li využít nové možnosti bydlení, ale nechce se vám do polorozpadlých zatuchlých bytovek, můžete vyzkoušet pěkné řadové domky. Na dost velký pozemek se vejdou třeba čtyři.
A kdopak že na tomto novém předměstí zaplněném velkými bytovými domy vlastně bydlí? Můžeme se zde setkat s Jeffersonovými, rodinkou která sem přichází, aby si vydělala nějaký ten Simoleon a splnila si sny o lepším bydlení. Nebo možná potkáte Bunny Wuzzy, Simku se čtyřmi dětmi na krku a vibrační postelí v ložnici. Ta ale není jediným novým kusem nábytku, který se v Bunnyině domku skrývá, takže až budete chtít prozkoumat, jaký nábytek vás ve hře čeká, zamiřte k jejímu domku a zaklepte na dveře, Bunny vás velmi ráda pozve dál…
Poznávacím výletem do městečka Belladonna Cove se naše cesta letem světem novým datadiskem chýlí ke svému konci a nám nezbývá než počkat do konce srpna, kdy si budeme moci datadisk důkladně prozkoumat na vlastní pěst. Pokud se chcete o životě Simíků v bytech dozvědět ještě něco víc, případně si prohlédnout některé obrázky z nedávné prezentace datadisku v Redwood City, doporučujeme přečíst zahraniční články na EdenStyle.it a The Sims Resource. A teď už prosím ukliďte ten svinčík pod sedadlem a opusťte autobus, náš zájezd právě končí.